Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dobra szkoła to także szkoła bezpieczna

Data publikacji: 2019-05-30, Data modyfikacji: 2019-06-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnich dniach w naszej szkole miały miejsce wydarzenia o charakterze profilaktycznym, zwiększającym szeroko pojęte bezpieczeństwo uczniów zarówno w szkole, jak i w środowisku społecznym. I tak, 16 maja odbył się koncert profilaktyczny pod hasłem „Broń się, nie trać wiary – profilaktyka, nie prelekcja”. Spotkanie to poprowadził Piotr Lubertowicz – „Lupi”, muzyk, mający w swym artystycznym CV współpracę z takimi zespołami, jak: Dżem, Nocna Zmiana Bluesa czy Chłopcy z Placu Broni. W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyli uczniowie LO w Strzyżowie, SP nr 1, SP nr 2 w Strzyżowie, SP w Dobrzechowie oraz przedszkolaki ze strzyżowskiego Przedszkola Samorządowego. „Lupi” wspominał o wielu szczegółach z życia na scenie i poza nią, o znajomości i współpracy ze znanymi artystami. Nie ukrywał, że towarzyszyły mu wtedy narkotyki i alkohol. Wszyscy zebrani z zapartym tchem słuchali tych opowieści przeplatanych dobrą muzyką. Była to niezapomniana lekcja tego, jak bronić się przed nałogami dla dzieci młodzieży. Zaledwie cztery dni później, 20 maja, odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ! Narkotyki i dopalacze zabijają”. Debatę zorganizowano przy współudziale Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego ds. Uzależnień w Strzyżowie oraz Powiatowej Komendy Policji. Podczas spotkania strzyżowscy licealiści dowiedzieli się, jak niebezpieczne jest stosowanie dopalaczy i narkotyków. O skali zjawiska mogą świadczyć statystyki zatruć i zgonów na skutek zażycia nowych substancji psychoaktywnych. Na podstawie danych Głównego Inspektora Sanitarnego można stwierdzić, że w 2018 roku w Polsce średnio co trzy dni umierał młody człowiek na skutek zażycia dopalaczy, a co godzinę dochodziło do zatrucia. Młodzież mogła zapoznać się również z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto uczestnicy debaty mieli możliwość zadawania pytań oraz otrzymali ankiety ewaluacyjne. Wydarzenia te nabierają dodatkowego znaczenia w kontekście ostatnich niepokojących czy wręcz tragicznych wydarzeń mających miejsce w szkołach i mogą być także ważną informacją dla rodziców, iż kwestie bezpieczeństwa uczniów, w tym także profilaktyki w tym zakresie, są w naszym liceum traktowane z wielką powagą. Dlatego też, gwoli utrwalenia, przypominamy najważniejsze adresy internetowe, gdzie można szukać informacji na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach życia. Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie - http://lo-strzyzow.pl/i/e- szkola-dla-rodzica Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - https://www.ko.rz...la-ucznia-i-rodzica/ Bliżej siebie, dalej od narkotyków- https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=110291 Dopalacze kradną życie - https://brpd.gov....palacze-kradna-zycie Bezpieczna szkoła- https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1254/dobra-szkola-to-takze-szkola-bezpieczna
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    strzyżowski

    Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

    Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola