Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Agata Froń - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
stypendystką Ministra Edukacji Narodowej Bardzo miła wiadomość napłynęła z Ministerstwa Edukacji Narodowej – Agata Froń, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie została stypendystką MEN jako jedna z zaledwie piętnaściorga uczniów i tegorocznych absolwentów podkarpackich szkół. Warto w tym miejscu przypomnieć sukcesy tej wybitnie uzdolnionej uczennicy, a obecnie studentki I roku filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, które stały się jej udziałem w trakcie licealnej edukacji: -zdobycie tytułu laureata II lokaty (6. wynik punktowy w kraju) eliminacji centralnych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (rok szkolny 2017/2018), zdobycie tytułu finalisty eliminacji centralnych XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2016/2017), -podwójne zdobycie tytułu finalisty eliminacji centralnych XXIX i XXX Olimpiady Filozoficznej (2016/2017 i 2017/2018), -zdobycie tytułu laureata Konkursu Sienkiewiczowskiego, zorganizowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2016). Tytułem laureata w konkursie nagrodzonych zostało jedynie 15 osób, -zdobycie tytułu laureata I miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”(2018), -współautorstwo artykułu naukowego (wraz z Mirosławem Czarnikiem) Konkurs Sienkiewiczowski 2016 – refleksje po sukcesie, który ukazał się w numerze 3(12)/2017 „Dydaktyki Polonistycznej” (czasopismo punktowane wg kryteriów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), -I miejsce w ogólnopolskim Konkursie o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego (2018). Warto w tym miejscu dodać, iż dzięki szerokim zainteresowaniom humanistycznym Agaty strzyżowskie liceum przez dwa ostatnie lata było jedyną szkołą w województwie mającą swych reprezentantów w obu najważniejszych olimpiadach humanistycznych – Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego oraz Olimpiadzie Filozoficznej. Ponadto w ostatnim roku szkolnym Agata stanowiła znakomity naukowy duet z Mateuszem Wiatrem, obecnie uczniem klasy III, finalistą XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Potencjał uczniów sprawił bowiem, iż reprezentanci naszego liceum w eliminacjach okręgowych w pobitym polu pozostawili wszystkich konkurentów, zajmując dwa pierwsze miejsca, a oprócz nich do eliminacji centralnych zakwalifikowało się zaledwie siedmioro uczniów z podkarpackich szkół.

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1175/agata-fron-absolwentka-liceum-ogolnoksztalcacego-w-strzyzowie
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzyżowski

  Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola