Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Od wielkiej wojny ku niepodległości"

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 25 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły z nauczycielem Grzegorzem Adamczykiem wzięli udział w otwarciu wystawy obrazów, grafik i modeli Tomasza Króla. Tematyka wystawy nawiązująca do oręża I wojny światowej stanowi wstęp do obchodów 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny . Młodzież z zainteresowaniem obejrzała prace autora i wysłuchała prelekcji dr. Juliana Faca na temat walk o Przemyśl i Lwów w 1918 roku . Atrakcją dla uczniów było wystąpienie członków grupy rekonstrukcyjnej z Gorlic , którzy zaprezentowali mundury i broń polskich i austriackich żołnierzy z pierwszej wojny światowej . Oglądając obrazy i modele autora wystawy oraz podziwiając detale umundurowania i broni rekonstruktorów dochodzimy do wniosku , że warto mieć swoje pasje i się nimi dzielić .

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1151/od-wielkiej-wojny-ku-niepodleglosci
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzyżowski

  Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola