Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Data publikacji: 2018-03-16, Data modyfikacji: 2018-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 
15 marca 2017 roku w czwartek w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce (co roku 12 marca) jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki... Pierwszy Ogólnopolski Dzień Matematyki odbył się 12 marca 2014 roku - wzięło w nim udział zaledwie 100 szkół w całej Polsce. Rok później (2015) było to już ponad 500 szkół, w 2016 już prawie tysiąc szkół, w 2017 ponad 2 tys. szkół, a w tym roku? ... zobaczymy. W tym "świątecznym dniu" został przeprowadzony Turniej Matematyczny. Do zawodów stanęli w szranki uczniowie z klasy 1D, dzieląc się na 4 grupy. Turniej składał się z kilkudziesięciu pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Po zaciętej walce o pierwsze miejsce dziewczyny z w składzie: Patrycja Perłowska, Monika Macek, Weronika Szlachta, Gabriela Potwora oraz Dominika Haczela (zespół "Czorty") pewnie zwyciężyły 2 punktową różnicą nad plasującymi się ex æquo dwoma drużynami Po zakończonym turnieju uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, nie wspominając o odpowiednich notach za aktywność. Wszystkim zaangażowanym w organizację, przebieg oraz udział serdecznie podziękowano. Szkolnym koordynatorem Ogólnopolskiego Dnia Matematyki oraz opiekunem młodzieży jest Tomasz Jakubasz.

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1092/ogolnopolski-dzien-matematyki
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzyżowski

  Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola