Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SEMINARIUM EDUKACYJNE NA TEMAT PRACY 2.0

Data publikacji: 2018-05-21, Data modyfikacji: 2018-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 
„Praca 2.0 czyli o rewolucji na rynku pracy w XXI wieku” – to temat przewodni odbywającego się w dniach 22-23 marca 2018 roku seminarium edukacyjnego zorganizowanego przez strzyżowski Ośrodek Szkolenia Zawodowego i Stowarzyszenie „Projekt Strzyżów” przy współpracy ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery w miejscowym liceum. Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu wysłuchali wykładu dr Tomasza Wójtowicza, prezesa Stowarzyszenia „Projekt Strzyżów”. W swoim wystąpieniu opowiedział o rewolucji rynku pracy pierwszej dekady XXI wieku oraz wyjaśnił pojęcie pracy 2.0, które określa kolejny etap rozwoju wielu obszarów społecznych będących efektem rewolucji technologicznych i powstania świata cyfrowego. Ponadto poruszył również m.in. takie zagadnienia jak wpływ rewolucji informacyjnej i kryzysu gospodarczego w 2008 r. na rynek pracy, konsekwencje postępującej automatyzacji i robotyzacji rynku pracy oraz odpowiedział na pytanie, dlaczego warto inwestować w edukację. Poprzez udział w przedsięwzięciu młodzież dowiedziała się o zmianach zachodzących na współczesnym rynku pracy pod wpływemnowych technologii, a także czym się charakteryzuje i jakimi prawami rządzi się rynek XXI wieku. Aby odnaleźć swoje miejsce i odnieść sukces w świecie pracy 2.0, warto uczyć się i zdobywać takie kompetencje jak: znajomość języków obcych, obsługa komputera, przedsiębiorczość. Są one niezbędne w dzisiejszym świecie – bo nie wszystko da się zastąpić maszynami. Autor tekstu: Urszula Drogoń, specjalista ds. rozwoju zawodowego w OSZ Strzyżów

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1121/seminarium-edukacyjne-na-temat-pracy-20
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzyżowski

  Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola