Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty na Wydziale Biologiczno - Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 19 maja 2018 roku, 30-osobowa grupa uczniów z klas: 1B, 1C, 2B oraz 2C po raz kolejny odwiedziła Wydział Biologiczno - Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowo – laboratoryjnych w ramach podpisanej umowy o współpracy między URz i naszym Liceum. Tym razem tematyka warsztatów edukacyjno – dydaktycznych dotyczyła zagadnień z biochemii i botaniki. Zajęcia rozpoczęliśmy wykładem pt. „Słów kilka o ekspresji genów” pana dra Mateusza Mołonia – pracownika naukowego z Katedry Biochemii i Biologii Komórki. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o genach, ich transkrypcji oraz translacji. Następnie sami mogliśmy zrobić doświadczenia i przekonać się m.in. jakie czynniki wywołują denaturację białek.

Pełna treść wiadomości na: lo-strzyzow.pl/news/1126/warsztaty-na-wydziale-biologiczno-rolniczym-uniwersytetu-rzeszowskiego
lo-strzyzow.pl, Źródło artykułu: lo-strzyzow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzyżowski

  Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola