Belka
Środa, 15 Lipca 2026   imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Smog: czym dokładnie jest i jak z nim walczyć?

Data dodania: 2017-02-03
Nasz komfort oddychania zależy od pory roku. W okresie wiosennym i letnim oddycha się na ogół lżej, niż jesienią i zimą w sezonie ... więcej »
 
 

A Night In Bethlehem

Data dodania: 2017-02-02
13 stycznia klasa IIE zaprezentowała angielsko-polskie widowisko jasełkowe pt. „ A Night In Bethlehem”. Uczniowie zadedykowali swój występ rodzicom zaproszonym na spektakl oraz Nadii i Miłoszkowi. Uczniowie pod przewodnictwem nauczyciela języka angielskiego przygotowali występ o walorach językowych, artystycznych i wychowawczych. W programie widowiska pojawiło się ze 6 scen biblijnych przedstawiających Narodzenie Chrystusa, kolędy polskie i angielskie, anglojęzyczna wersja Ewangelii wg Świętego Łukasza oraz cytaty z Biblii i wiersze opisujących zdarzenia związane z Narodzeniem Jezusa. Celem przygotowania przedstawienia było pokazanie umiejętności językowych uczniów w formie artystycznej, wykorzystanie materiałów autentycznych (w tym przypadku jasełek i fragmentów Biblii w oryginalnej wersji) do promocji nauczania języka angielskiego oraz integracja zespołu klasowego. Całość spektaklu jest wspólnym dziełem uczniów i nauczyciela, szczególnie Martyny Niewieściuch, która była główną wokalistką, flecistką i frontmanką chóru, Krzysztofa Ziemińskiego, który opracował całą oprawę muzyczną, Zuzanny Wójcik i Gabrieli Czech, które przygotowały i zaprezentowały szereg informacji historycznych na temat pochodzenia jasełek, szopki, kolęd, Bartkowi Barciowi, który przygotował elementy dekoracji oraz Weronice Grzebień, która przygotowała prezentację slajdów na temat Betlejem. Uczniowie wspierali się i pomagali sobie nawzajem, co było bardzo budującym doświadczeniem dla wszystkich, zarówno dla uczniów jak i nauczyciela. W trakcie przygotowań pojawiło się wiele pomysłów, sugestii i efektownych rozwiązań, które okazały się bardzo inspirujące i przyczyniły się do stworzenie pięknego i wzruszającego spektaklu. Z radością obserwowałam jak uczniowie angażowali się w przygotowania i bardzo chętnie stosowali się do moich wskazówek. więcej »
 
 

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Data dodania: 2017-02-01
Troje uczniów – Martyna Dziadosz (kl. Ic), Seweryn Presnal (kl. Ia), Aleksandra Tęczar (kl. Ia) - zakwalifikowało się jako zespół do II etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Nasi uczniowie zdobyli maksymalną liczbę 60 punktów, zajmując pierwsze miejsce w województwie ex aequo z uczniami z Jarosławia. II etap odbędzie się 14 marca w Rzeszowie. Udział w olimpiadzie jest zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, w tym obowiązków osób fizycznych i przedsiębiorców. Dla potrzeb przedsięwzięcia nauczyciele podstaw przedsiębiorczości zmodyfikowali program nauczania oraz prowadzili lekcje i zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem nowatorskich materiałów dydaktycznych opracowanych przez autorów projektu przy współpracy z metodykiem nauczania, który tworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Opiekunowie uczniów: Ewelina Drozd i Regina Pelczar. Więcej informacji: http://www.zus.pl...aspx?id=4&page=1 więcej »
 
 

Jesteśmy wśród najlepszych liceów w Polsce!

Data dodania: 2017-02-01
Nasza Szkoła brązową szkołą w rankingu "Perspektyw". W praktyce oznacza to, że nasze Liceum jest w pierwszych 25% rankingu najlepszych polskich szkół licealnych. Gratulacje dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników. więcej »
 
 

Częstochowa – miasto znane na cały świat

Data dodania: 2017-01-29
Turyści mają różne oczekiwania, po wycieczkach, w których biorą udział. Przede wszystkim zależy im na tym, by miejsce w które się wybierają, obfitowało w różnego rodzaju atrakcje, by nie zabrakło w nim miejsc godnych zwiedzenia. W Polsce takich miejsc jest bardzo dużo, gdzie organizuje się różnego typu wycieczki i gdzie można się też wybrać samemu. […] więcej »
 
 

Spacer po ogrodzie biblijnym w Muszynie

Data dodania: 2017-01-28
Muszyna to miasto w południowej Polsce, które słynie z wielu unikalnych zabytków i przedsięwzięć. Z tego powodu każdego roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Wczasowicze mogą spokojnie wypocząć w  jednym z licznych obiektów noclegowych w Muszynie. Szczególną atrakcją w tej miejscowości jest oryginalny i wyjątkowy ogród biblijny. Dlaczego warto go zobaczyć? Ogród biblijny w Muszynie […] więcej »
 
 

Artystyczna dusza Opola

Data dodania: 2017-01-26
Opole jest jednym z polskich miast, które zdecydowanie warto odwiedzić. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż jest to miasto z wyjątkowo długą historią, a na jego terenie można podziwiać zabytki, które mają nawet kilkaset lat. W Opolu nie brakuje atrakcji, nie tylko dla osób zainteresowanych dziejami, ale również dla rodzin z dziećmi, czy […] więcej »
 
 

Pełna atracji miejscowość nadmorska – Stegna

Data dodania: 2017-01-25
W województwie pomorskim leży wiele miejscowości turystyczno-wypoczynkowych, szczególnie atrakcyjnych latem. Szukając miejsca na wakacje i na nocleg warto przyjrzeć się bliżej Stegnie. Jest to duża wieś położona nad samym Bałtykiem. Śmiało możemy tutaj szukać miejsca na wypoczynek. Wspaniałe plaże, strzeżone kąpieliska, rozgrzany słońcem piach i mnóstwo atrakcji to gwarancja udanego pobytu. Dobre połączenie komunikacyjne sprawia, […] więcej »
 
 

Zaproszenie

Data dodania: 2017-01-24
Rada Rodziców LO wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie zapraszają wszystkich, którzy lubią szampańską zabawę i pomoc innym na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, która odbędzie się 18 lutego 2017 roku w Restauracji „Calvados” Początek – godz. 18.00. Wstęp to tylko 110 zł od osoby – pieniądze te pomogą rozwijać pasje strzyżowskich licealistów. Mroźny klimat gorącymi rytmami ociepli zespół „Awangarda”. Ilość miejsc ograniczona. Wpłat można dokonywać od 13 stycznia do 03 lutego 2017r. w sekretariacie LO. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 17 2761249 więcej »
 
 

Powiat strzyżowski. Wolontariusze szukają dla...

Data dodania: 2017-01-23
Powiat strzyżowski. Wolontariusze szukają dla chorego Michałka... architekta wnętrz, który pomoże w spełnieniu największego marzenia chłopca. więcej »
 


Strona: 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 z 263
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    strzyżowski

    Powiat strzyżowski - leży w zachodniej części województwa podkarpackiego, a jego siedzibę stanowi Strzyżów. W skład liczącego 61 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa.

    Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się spędzanie wolnego czasu we wiejskich pensjonatach lub w gospodarstwach agroturystycznych. Tu będzie taka okazja. To oprócz poznawania kultury wiejskiej, poszukiwania ciszy i obcowania z przyrodą także pyszna kuchnia z regionalnymi specjałami. Istnieje także możliwość konnych przejażdżek, wypad na rowery, łodzie, zbieranie owoców lasu, a nawet pomoc w prostych czynnościach związanych z pracą w gospodarstwie.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola